O projektu

NEHODOU TO ZAČÍNÁ je interaktivní preventivně edukační pořad pro studenty ve věku 15-20 let, který putuje po celé České republice. Je tedy určený všem začínajícím i budoucím řidičům motorových vozidel. Klade důraz na slušné chování řidičů, vlastní odpovědnost, dodržování pravidel silničního provozu, seznamování s riziky v případě jejich pochybení, riziky s užíváním návykových látek a poskytování účinné první pomoci při autonehodě.

Cílem projektu je prevence nebezpečného chování v silničním provozu, zvýšování odborných znalostí z dopravní problematiky a snižování počtu závažných dopravních nehod působením na mládež zejména ve věku 15 až 20 let. Obsahová část pořadu je zaměřena na problematiku dopravních nehod a reálné následky. V pořadu vystupují odborníci – experti z daných oblastí a moderátor. Pořad však není nudným školením, ba naopak zajímavý a zábavný, využívající interaktivní prvky, které studenty vtáhnou do dění.

Účastníci obdrží důležité informace a předpoklady pro bezpečnou jízdu, aniž by měli pocit, že se vzdělávají. Uvádíme analýzy nejčastějších typů dopravních nehod s důrazem na příčiny vzniku a návrhy možných opatření, jak těmto nehodám předcházet. S návštěvníky otevřeně diskutujeme rizika a účinky alkoholu a jiných druhů návykových látek. Nechybí ani praktická ukázka záchrany lidského života s důrazem na správný postup. Právní i morální odpovědnost za špatné jednání je dobře vyjádřena reálnými životními příběhy. Diváci tak mají možnost odnést si spoustu cenných informací, ke kterým se běžně v životě, ve školách, v zaměstnání, nebo v autoškolách nedostanou.

Účast škol i ostatních zájemců je ZDARMA. Podmínkou je vyplnění přihlášky přes registrační formulář zde, nebo pomocí uvedeného kontaktu. Délka trvání jednoho představení je 90 minut. Konání je zajištěno zdarma v městských kinosálech nebo školních aulách po celé ČR dle aktuální nabídky, nebo zájmu škol. Počet diváků je omezen pouze kapacitou sálu. Stav volných míst je průběžně upravován.

Projekt NEHODOU TO ZAČÍNÁ je financován z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. V letech 2016 a 2017 se uskuteční celkem 160 vystoupení po celé České republice.

Těšíme se na Vaši účast!