Hodnocení

Věnujte prosím několik minut vyplnění krátkého dotazníku. Získanými daty ověříme efektivitu preventivního projektu Nehodou to začíná a výsledky využijeme k hodnocení a zkvalitnění obsahových částí. Děkujeme za Vaši spolupráci.

Pod dotazníkem nám můžete zanechat zpětnou vazbu nebo se na nás obrátit s dotazem.

Zanechte nám Váš názor

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 1. Byla jsem na Vaší akci jako pedagog. Mně osobně se akce velmi líbila. Mezi žaky byl také pozitivni ohlas.
  Je super, že něco takového děláte.

 2. Velmi aktuální zajímavý program pro žáky. Účastníci vyhodnotili jako velmi přínosný, plný zajímavých informací.
  Forma prezentace a samotní prezentující zajistili pozornost
  zúčastněných žáků po celou dobu. Určitě zařadíme do vzdělávacího programu školy.

 3. Skvělé zpracování, není lehké udržet pozornost středoškoláků 90 minut v kuse, ale myslím, že všem zúčastněným z Vašeho týmu se to povedlo na jedničku :-). Spousta důležitých informací podaná zábavnou formou. Jen kdyby byli žáci ostatních škol více vychovaní a nenavštěvovali toaletu během programu každých pět minut :-D.

 4. Znovu se mi oživily vzpomínky na nehodu v mých 10 letech, na červenou nás srazil automobil. Uvědomil jsem si, že zdravotní problémy v mých 57 se i částečně odvíjejí z této události.

 5. Dobrý den,
  z naší školy se preventivního programu zúčastnili všichni žáci 1. až 3. ročníků, tedy cca 450 žáků. Žáci i pedagogové ocenili nejen obsah, ale i interaktivní formu. Pro všechny účastníky byla akce určitě přínosná. Rádi bychom se zúčastnili i v příštím školním roce.
  Ing. Miroslava Gardášová
  metodik prevence
  OA Dušní

 6. Dobrý den,

  děkujeme za velmi zajímavou přednášku. Z naší školy ji absolvovali všichni žáci 1. ročníků SŠ, tj. 12 tříd.
  Žáci i pedagogický doprovod ocenili jak obsah, tak interaktivní formu.
  V příštím školním roce bychom rádi Vaší nabídky opět využili.

  Mgr. Petra Vacková
  metodik prevence
  VOŠ a SPŠE Plzeň

 7. Dobrý den,
  s programem prevence jsme byli spokojeni, váš projekt jsem objednal pro všechny třídy 1. ročníku (čtyři třídy)
  Budu rád, pokud budeme moci využít vaší nabídky i v příštím roce.
  Kladné ohlasy byli i u žáků.
  děkuji

  Zdeněk Veselý
  metodik prevence
  SŠ PTA Jihlava

 8. Dobrý den,

  z mého pohledu skvělá akce. Určitě velmi přínosná, věřím, že si žáci spoustu věci odnesli a určitě to ve svém životě využijí. Důležité bylo, že to bylo vedeno i vtipnější formou, což žáky zaujalo a dávali tak více pozor. Celkově tato akce je velmi přínosná a způsob jakým to prezentujete je o to víc zajímavější a zábavnější.

  Takže Vám děkuji.

  S pozdravem

  Mgr. Adam Korbel
  třídní učitel třídy 4.A
  vyučující předmětů: zeměpis, tělesná výchova
  Gymnázium EDUCAnet Ostrava s.r.o.

 9. Dobrý den,
  projektu Nehodou to začíná se naše škola zúčastnila podruhé a pokaždé se setkal s nadšenými ohlasy žáků i vyučujících. Oceňovali nejen obsah, ale především formu, jakou fakta předkládáte. Dovedete žáky zaujmout rychlými vstupy jednotlivých odborníků, názorností ukázek dopravních nehod, statistik, crash testů i osobními příběhy. A hlavně – dovedete je aktivně do celého programu zapojit. Nejen udržíte jejich pozornost, ale dokážete je aktivizovat a tím je motivujete k žádoucímu chování na silnicích. Závěrečná simulace dopravní nehody pak v každém vyvolá silný dojem a domnívám se, že kdyby se stali jejími svědky ve svém životě, snadněji si uvědomí, jak se zachovat.
  Velice děkujeme všem, kteří se na projektu podílejí, protože ho považujeme za víc než přínosný a potřebný.

  S přáním hezkýcch dnů

  Marcela Hadamčíková
  SPŠ stavební, Opava, p. o.

 10. Dobrý den p. Rónai,
  akce jsem se zúčastnila s žáky 1. ročníku, kteří čekali běžnou přednášku. Ovšem tato řednáška byla pojata jako show i s méně zábavnými částmi, ale určitě přínosnými.

  Odborníci z firmy DEKRA, kteří akci pořádali a kteří se zabývají odbornými posudky reálných nehod během soudních řízení, prezentovali statistiky dopravních nehod v České republice, jejich nejčastější příčiny a také se snažili přiblížit co dělat, aby se nehodám předcházelo. Taktéžvelmi byl poučný by vstup p. Doudy, který informoval o vlivu drog na provoz na silnicích. Ve druhé polovině programu si pak několik dobrovolníků zkusilo, jaké to je být svědkem nehody a pokusit se někoho zachránit. K dispozici byl zástupce Záchranné služby, který je v simulovaném tísňovém volání naváděl, jak mají postupovat než dorazí ohlášená sanitka s lékaři.
  Žáci z akce odcházeli se smíšenými pocity, ale věřím, že jim tato akce pomohla uvědomit si, jak nehodě předcházet a co dělat, když se nehoda stane.

  S pozdravem a přáním hezkého dne

  Mgr. Pavlína Mihačová

 11. Dobrý den.
  Projekt Nehodou to začíná byl velmi zajímavý, velmi dobře koncipovaný a naše žáky, studující obor Strojírenství-automobilová technika velmi zaujal…především proto, že je mezi nimi několik motorkářů a jeden z nich měl na konci loňského roku nezaviněnou nehodu na motorce se zdravotními následky.

  Děkujeme.

  Přeji pěkný den.
  Ivona Zezulčíková

 12. Dobrý den,

  projekt „Nehodou to začíná“ naše žáky i mě samotnou obohatil o nové poznatky a poskytl zamyšlení nad běžným provozem na silnicích. Naši žáci jsou žáky auto oborů a troufám si říct, že tyty projekty jsou pro ně nezbytně nutné. Líbilo se nám i vystoupení pana I. Doudy, jde vidět, že tématu se věnuje celoživotně. Přivítali jsme interaktivitu, vzájemnou komunikaci i participaci na akci.

  Mgr. Alena Matula

 13. Dobrý den,
  posílám hodnocení projektu Nehodou to začíná.
  Omlouvám se, ale nebude krátké.
  Žáci i já jsme velice kladně hodnotili moderátora, který pořadem provázel, dával tomu dynamiku a udržel pozornost žáků. Výběr hostů byl pro žáky přínosný, hlavně ten fakt, že to byli lidé z praxe (návykové látky, záchranka, statistiky, crashtesty), všichni přednášející zaujali pozornost nejen obsahem, ale i svým kontaktním přístupem, podáváním dotazů a dobře dávkovanou neformálností. S žáky jsme i po přednášce dlouze diskutovali v hodině, sami měli potřebu se k řečníkům vyjádřit a připomínali jednotlivé části, co se dozvěděli, uváděli své osobní zkušenosti, kdy se setkali s nehodou. V jejich hodnocení řečníků padala slova jako „borec“ = pan záchranář, “ hustej týpek“ = Ivan Douda , což hovoří myslím za vše.
  Omlouvám se za svou neformálnost v hodnocení danou tím, že jsem byla sama mile překvapena, jak jste byli schopni udržet pozornost a zaujmout, klobouk dolů.
  Děkuji a budu se těšit na další akce.

  S pozdravem

  Mgr. Lucie Novotná
  Třídní učitelka KČ2A
  Střední odborné učiliště společného stravování Poděbrady

 14. Vážený pane Rónai,

  byl jsem požádán naší paní ředitelkou o hodnocení projektu Nehodou to začíná, kterého se zúčastnili vybraní žáci naši instituce. Zpětná vazba má i studentů je vcelku pozitivní, obzvláště přínosné jim přišlo připomenutí nejdůležitějších postupů v případě různých situací. Dovolím si však poznámku: osobně bych příště více ocenil drastičtější záběry z dopravních nehod, neboť díky (ač skvělému) moderátorovi mnoho situací působilo zlehčujícím dojmem, což často vedlo ke komentářům účastníků a tudíž i k hluku v sále. Závěrem, akce byla skvělá, ale osobně bych studenty více seznámil se skutečnou realitou – primárně díky videím a záběrů z nehod, a přidal tak na vážnosti, se kterou se mohou v reálném životě potkat. Snad Vám to stačí takto.

  Děkujeme za pozvání a možnou účast, která má smysl.


  S pozdravem

  Mgr. Marek Škultéty
  učitel střední školy

 15. Dobrý den,
  na začátku školního roku jste na školu zaslali nabídku kurzu Nehodou to začíná – Žďár tam ale nebyl. Budete v 2. pololetí u nás ve městě? Budu doufat, že akce bude i nadále podpořená a budete v tomto zajímavém projektu pokračovat. Ráda bych opět naši školu přihlásila.

  Přeji celému týmu příjemně prožité vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku!

  Děkuji za odpověď.

  Soňa Jelínková
  Střední škola obchodní a služeb SČMSD
  Žďár nad Sázavou

  1. Dobrý den, paní Jelínková,

   děkujeme za Váš zájem a podporu, ale v tuto chvíli ještě nevíme, zda bude v roce 2020 projekt Nehodou to začíná podpořen a získá prostředky na další realizaci. Prosím, sledujte naše stránky nebo Facebook, jakmile budeme znát výsledky, zveřejníme je. Následně proběhne celoplošná nabídka, ale upřednostníme nejprve města, kde bude největší (nejpočetnější) zájem ze strany škol.

   Za celý realizační tým přeji hezký den a krásné vánoční svátky i šťastný nový rok 2020!

   Martin Bednář, DiS.
   manažer projektu Nehodou to začíná
   DEKRA CZ a.s.

 16. Víš, jaký je bezpečný odstup od auta jedoucího před tebou? Jak poskytnout první pomoc a neohrozit přitom svoji bezpečnost? Jaké jsou následky dopravní nehody a proč je důležité se v autě správně usadit? Budoucí řidiči z druhých a třetích ročníků už to vědí díky výbornému programu společnosti Dekra.

  Děkujeme všem přednášejícím a úžasnému moderátorovi za jejich profesionální výkony. Také děkujeme naší preventistce, paní uč. D.Konečné, za zařízení takovéto skvělé přednášky.

 17. Ve středu 27. listopadu 2019 jsme žákům, druhého a třetího ročníku, kteří se už brzy stanou aktivními účastníky silničního provozu, nabídli váš pořad, ve kterém mohli zažít, co s sebou přináší aktivní role řidiče. V prostředí, kam se obvykle chodí pobavit při zajímavém filmu, měli možnost zamyslet se nad neustále se zvyšujícím počtem dopravních nehod, nad masivním zneužíváním alkoholu a psychotropních látek při řízení, nad nezodpovědným používáním mobilních telefonů při jízdě. A také, zda jsou opravdu nastaveni tak, aby byli schopni pomoci obětem dopravních nehod.

  Netroufám si říci, zda si žáci všechna rizika spojená s ovládáním vozidla uvědomují. Řízení je zcela jistě o pocitu svobody, o moci nad spoutanými koňskými silami pod kapotou, opojení z rychlé jízdy. Ale chci věřit tomu, že řízení je hlavně o zodpovědnosti k sobě i ostatním, se kterými se na silnicích potkáváme. A to byl hlavní smysl této akce.

 18. Akce se vyučujícím i žákům velmi líbila. Byla připravena poutavou formou, kdy se střídaly části vážné a části odlehčené. Moderátor perfektně zvládl celé publikum, uměl s ním pracovat a zejména v okamžicích, kdy to byla pro diváky zábava, dokázal tuto zábavu vrátit zpět k tématu celého programu.
  Veškeré sdělované informace byly srozumitelné a i pro vyučující obohacující. Velmi dobře byli zvolení i pozvaní hosté, kteří byli odborníky a měli k tématu co říci. Takže určitě je to akce, kterou bychom doporučili i pro příští rok.

  Mgr. Eva Horňáková
  ZŠ Trávníky Otrokovice

 19. Dobrý den,
  Akce byla velmi zajímavá, žákům se líbily příklady přímo ze života a propojení s prevencí.
  Zajímavá byla i ukázka crash testů a výklad o vlivu drog a alkoholu.
  Žáci také ocenili skvěle zorganizovaný program a nenásilnou formu přenosu informací, kterou s přehledem zvládl moderátor i jeho hosté. Naši žáci byli vtaženi zcela přirozeně do tématu o bezpečnosti v silničním provozu.
  Pro starší posluchače a především pedagogy to může být super připomenutí a oživení základních věcí, které by člověk měl znát!
  Takže celkově akci hodnotíme kladně, děkujeme celému týmu Dekra za úžasný program a budeme se těšit na další setkání.
  ZŠ TGM

 20. Dobrý den,

  Na akci jsme poslali žáky, kteří budou teď aktuálně nově držiteli ŘP, takže to bylo pro ně i velmi aktuální.
  – Ohlasy jsou velmi pozitivní
  – Účastníci byli velmi spokojeni
  – Informace poskytnuté byli užitečné
  Akce bychom se zúčastnili zase třeba za 2 roky.

  Konkrétní postřehy pedagogů:
  Školení bylo přínosné, výborný scénář. Žáky to zajímalo a dokonce i já jsem pak domů jela předpisově.
  Jediným nedostatkem byla pomoc zraněné osobě, kdy žáci ani učitelé nepochopili co po nás chtějí.
  Akce velmi zdařilá, i ohlasy žáků příznivé. Výborný moderátor, odborníci, kteří vystoupili, zajímavé a dobře zpracované modely dopravních nehod, statistiky apod.
  Myslím, že by se mohli takové akce zúčastnit žáci všech ročníků.

 21. Dobrý den,
  Program byl pro žáky velmi přínosný obsahově, jelikož měli možnost se dozvědět spoustu konkrétních informací. Např. o tom, jak dlouhá je průměrná reakční doba řidiče při nepředvídané události v provozu, jak tuto dobu ovlivňuje alkohol, drogy či prášky, kolik dopravních nehod se stane v ČR a že nejvíce z nich má na svědomí nepozornost řidiče či jiného účastníka provozu; co by stačilo dělat a jak se správně chovat, aby k takovým událostem nedocházelo; jaké jsou i finanční dopady na viníka nehody; jak správně poskytnout první pomoc v případě nehody a jak správně komunikovat s operačním centrem 155.
  Celý program je v souladu se ŠVP a byl koncipován přiměřeně věku účastníků.
  Akci bychom uvítali i v příštím roce.

 22. Dobrý den,
  Za sebe hodnotím školení samotné jako dobré, pro žáky přínosné. Bohužel celkový dojem kazilo chování žáků ostatních škol a to, že je učitelé ani nenapomenuli. Muselo to být nepříjemné i pro přednášející. Byli jsme v čase od 10:00. Škoda, mně osobně to zkazilo celkový dojem. Pokud by školení bylo i příští rok, zájem bychom měli.
  Klady:
  moderátor, první pomoc při dopravní nehodě, zapojení žáků do přednášky, vtipnost, zajímavé a důležité informace

  Zápory:
  chování ostatních účastníků

  Pěkný den,
  Mgr. Dominika Rozací
  ZŠ Halenkovice

 23. Dobrý den,
  • provedení akce ze strany firmy DEKRA mě přišlo velmi zdařilé (formou, náročností, přístupem k mládeži…),
  • obsah také (byť by mohli reagovat na současnější problémy…např. nedělní požár na D1),
  • srozumitelnost OK,
  • přínos: do mého osobního života ano, do mé výuky matematiky málo, do života těch žáků nemohu posoudit (záleží na jednotlivci)
  • postřeh jednoho žáka: …snažili se mi naznačit, abych za ten volant radši nikdy nesedla…

  S pozdravem
  Mgr. Aleš Reimer
  Gymnázium Otrokovice

 24. 19. září se všichni žáci naší střední školy zúčastnili preventivní akce Nehodou to začíná, která seznamuje budoucí řidiče s příčinami a následky dopravních nehod. Před začátkem akce bylo vidět, že žáci čekají běžnou přednášku, ale hned, jak moderátor vešel na pódium, začala celá show. Ovšem, byly i méně zábavné vstupy, ale vždy po nich následoval uvolněný program.

  Odborníci z firmy DEKRA, kteří akci pořádali a kteří se zabývají odbornými posudky reálných nehod během soudních řízení, prezentovali statistiky dopravních nehod v České republice, jejich nejčastější příčiny a také se snažili přiblížit co dělat, aby se nehodám předcházelo. Ve druhé polovině programu si pak několik dobrovolníků zkusilo, jaké to je být svědkem nehody a pokusit se někoho zachránit. K dispozici byl zástupce Záchranné služby, který je v simulovaném tísňovém volání naváděl, jak mají postupovat než dorazí ohlášená sanitka s lékaři.

  Žáci z akce odcházeli se smíšenými pocity, ale věříme, že jim tato akce pomohla uvědomit si, jak nehodě předcházet a co dělat, když se nehoda stane.

 25. Ve čtvrtek 19. 9. 2019 se třída 3. A vydala za vzděláním na přednášku Nehodou to začíná. Jedná se o projekt, který má za cíl upozornit na množství nehod na silnici, také ale na příčiny nehod a jak postupovat v případě pomoci zraněným. Sešli jsme se v 9:45 před Akordem, kde měla přednáška probíhat. Čekali jsme klasický nudný výklad, a proto jsme byli mile překvapeni, když se přednášející snažili podávat informace zábavnou formou.

  Měli jsme příležitost podívat se na nejrůznější simulace dopravních nehod, nebo například zkusit ošetřit zraněnou. Díky tomu nás organizátoři opravdu vtáhli do dění a problematiky dopravních nehod. Myslím si, že nám celé dopoledne hodně dalo a každý v našem věku, kdo se chystá získat řidičský průkaz, by si takovou přednášku měl poslechnout.

 26. Dobrý den, byli jsme s naší střední školou na přednášce dne 19. 9. 2019 v DK Akord v Ostravě. Jediné, co bych vytkla, je skutečnost, že na Vašich stránkách je jako cílová skupina uvedena žáci ve věku 15-20 – současní nebo budoucí řidiči (což naše škola splňuje ). Byla jsem však nemile překvapena (a žáci naší školy také), když na shromáždění před samotnou akcí pobíhaly děti snad z 6. tříd základní školy…pro tyhle žáky snad ale přednáška být neměla? V celém sále jsme byli pouze my ze střední školy, všichni ostatní byli ze základních škol (kdyby to byli deváťáci, tak je to v pohodě, ale byla tam opravdu děcka ve věku 12 let…to jsem byla nemile překvapena.

  1. Dobrý den Andreo,

   děkujeme za Váš podnět a dáváme Vám za pravdu. Přednáška je skutečně zacílena na studenty ve věku 15-20 let a tímto způsobem byla i vedena komunikace s danou základní školou, nicméně ta nerespektovala výzvu a poslala na přednášku i mladší ročníky, což jsme již nedokázali ovlivnit. Přesto se domníváme, že jejich účast nikterak nenarušila vzniklou atmosféru. Obě akce v Ostravě byly naopak velmi povedené a vážíme si zájmu, jaký v Ostravě byl. Věříme, že i u případných mladších (stejně tak jako starších) účastníků přednášky si najdou diskutovaná témata své cíle, a o to nám jde především. Přijměte tedy naši omluvu a věříme, že nám zachováte přízeň.

   S pozdravem,

   Martin Bednář
   manažer projektu Nehodou to začíná
   DEKRA CZ a.s.

 27. Dnes dopoledne zavítali žáci 3. ročníku naší školy na vaši přednášku. Moderátor Jiří Doležal ji provázel zábavnou a poutavou formou, zval si na pódium zaplněného kina zajímavé hosty, jako např. dopravní experty, známého psychologa Ivana Doudu nebo pražského záchranáře.

  Žáci se dozvěděli mnoho informací, jak je možné předcházet dopravní nehodě. Vyzkoušeli si jak postupovat při první pomoci, když už k nějaké takové nehodě dojde. Program byl doplněn řadou zajímavých videoukázek s teoretickým výkladem a nechybělo upozornění na nebezpečí užívání návykových látek ve vztahu k řízení motorového vozidla.

  Děkujeme!

 28. Dobrý den,
  chtěla bych se informovat, jestli se váš program bude někdy realizovat v Opavě. Velmi rádi bychom se ho zúčastnili, protože ho považujeme za potřebný a důležitý.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem

 29. Dobrý den paní Marynčáková,

  v dubnu tohoto roku se studenti naší školy zúčastnili přednášky Nehodou to začíná. Přednášku hodnotili kladně jak studenti, tak učitelé, kteří studenty na program doprovázeli.
  Z tohoto důvodu bychom uvítali možnost navštívit přednášku také ve školním roce 2019/2020.
  Děkuji.

 30. Nehodou to začíná – a vteřiny v meziříčském zámku Žerotínů nemilosrdně ubíhaly

  Na plátně začala ubíhat časomíra. Dva studenti valašskomeziříčského gymnázia se jako první dovtípili, o co jde, a přispěchali na pódium poskytnout první pomoc dívce, zraněné při domnělé dopravní nehodě. „Došlo mi, že bych tam měl jít, nebo se stane průšvih. Zpočátku jsem měl strach, ale potom už to šlo,“ popsal své pocity Dominik Dopirák. Se spolužačkou Veronikou Rek předvedli ukázkový zákrok s telefonickou asistencí záchranné služby. „Jednu nehodu už jsem zažila, když mého dědu v garáži poranil vymrštěný šroub. Přesto i tohle byla pro mě stresující zkušenost,“ přiznala dívka. Oba studenti společně s dalšími šesti sty žáky základních a středních škol ve čtvrtek zhlédli v zámku Žerotínů interaktivní přednášku s názvem Nehodou to začíná.

  „Volnou zábavnou formou se snažíme upozornit nastávající i budoucí řidiče na možná rizika, kterých by se měli na silnici vyvarovat. Třeba telefonování za jízdy, alkohol nebo drogy. Důsledky takového jednání demonstrujeme na tragické autonehodě, k níž skutečně došlo v Hradci Králové,“ uvedl Martin Bednář z firmy Dekra, která se svými přednáškami objíždí Česko. Právě mladým lidem je podle něj nutné věnovat zvýšenou pozornost. „Čtvrtinu smrtelných dopravních nehod u nás i v Evropě zaviní řidiči do 25 let,“ doplnil.

  Děkujeme!

 31. V pátek 3. května se žáci 1. až 3. ročníků naší školy ze součástí IT a VS a Zdravotnictví zúčastnili vašeho interaktivního programu „Nehodou to začíná“.

  Hlavními body programu byla odpovědnost řidiče při dodržování pravidel bezpečnosti, poskytnutí praktických rad budoucím a začínajícím řidičům, seznámení s nejčastějšími příčinami dopravních nehod, jejich průběhem a následky. Nebyly opomenuty ani zásady poskytování první pomoci.

  Celý program provázel moderátor Jiří Doležal a doplnili ho odborníci z oblasti bezpečnosti silničního provozu, zdravotnictví i psychologie. Akce byla součástí minimálního preventivního programu školy.

  Děkujeme!

 32. Vážená paní Marynčáková

  to bylo úúúúúúúžasné….moc děkujeme a budu velmi ráda, když nám zase pošlete nabídku, až budete zase v Brně.

  Mějte se moc krásně, ať se Vám taková záslužná činnost daří.

  Eva Hrobařová
  Bezpečnostně právní akademie Brno

 33. Dobrý den,
  minulý týden se naše škola zúčastnila akce „Nehodou to začíná“ (ve Slaném od 10.00 hod), chtěla bych ještě jednou poděkovat za to , co děláte, protože si myslím, že to má smysl. Zjišťovala jsem zpětnou vazbu i od žáků. Přiznali, že se jim moc nechtělo, ale akci hodnotili výborně. To naopak překvapilo mě, protože se nestává často, aby reakce našich žáků byla tak pozitivní

 34. Dobrý den, děkuji touto cestou za váš preventivní program, který byl v Lounech 20.března 2019 vítaným zpestřením našich preventivních aktivit.
  Pořad byl zajímavý, realistický a interaktivní, studenti i pedagogové ho kladně hodnotili. Celému realizačnímu týmu ještě jednou díky. Vilém Vojtěch, školní metodik prevence na gymnáziu v Lounech.

 35. Chtěla bych Vám poděkovat za přednášku Nehodou to začíná, které jsme se zúčastnili. Byla velmi zajímavá, líbili se mi příklady přímo ze života a propojení s prevencí. Zajímavá byla i ukázka crash testů a výklad o vlivu drog a alkoholu. Pro starší posluchče to může být super připomenutí a oživení základních věcí, které by člověk měl znát! Doporučuji všem povinnou účast! :o) Forma i prezentace účastníků úžasná, rozhodně jsem se nenudila.

 36. Dobrý den,
  rády bychom vám poděkovaly za obohacující zážitek z projektu „Nehodou to začíná“ ve strakonickém kině Oko. Dlouho jsme nebyly svědky takhle profesionálně pojaté, významnými osobnostmi zaštítěné, milým humorem protkané interakitvní přednášky. Kvitujeme především nastínění problematiky nehodovosti z různých úhlů pohledů, možnost vyzkoušet si volání na linku 155 včetně první pomoci, ukázky crash testů automobilů v různých dopravních situacích s odborným komentářem, stejně tak i osvěžující přístup moderátora pořadu. Jsme přesvědčeny o velkém smyslu takto koncipovaných preventivních programů. Ještě jednou za všechny studenty Gymnázia Strakonice děkujeme.

 37. Vážený pane Bednáři,

  ještě jednou bych rád touto cestou poděkoval za pozvání a ukázku Vašeho projektu „Nehodou to začíná“ v Praze. Bylo to velmi poučné a přínosné.

  S pozdravem

  Jiří Polomis
  Krajský koordinátor BESIP hl. m. Praha
  140 00, Praha 4 – Michle

 38. Vůbec jsem si nemyslela, že by přednáška o nehodách na silnicích mohla být tak zábavná, že budu dávat pozor skoro celou dobu. Ale vaše přednáška mě opravdu bavila a snad jsem si z ní i něco odnesla 🙂 Naty Sládková

 39. Dobrý den,

  ráda bych Vám poděkovala za Váš projekt, kterého jsme se dne 20.6.2018 v Chomutově zúčastnili.
  Moc se to líbilo a hlavně je to něco co má smysl. I z řad pedagogů jen samá chvála, všichni jsme si odnesli nějaké ponaučení.

  Za SŠTGA Chomutov G. Kolaříková

 40. Úžasná akce v kině Sněžník! Děkuji za veškeré informace. Doufám že se zase někdy v Děčíně ukážete

 41. Krásný den.

  Doufám, že zase do Chrudimi někdy s programem přijedete. Bylo to moc pěkné.

  Soudková Veronika

 42. Dobrý den pane Bednáři,

  moc děkujeme za vyhovění a uspořádání akce Nehodou to začíná v Lysé nad Labem dne 7.6.2018. Všichni byli moc spokojeni, jak studenti tak učitelé.

  S pozdravem
  Radka Sklenářová
  SS OGD Lysá nad Labem

  1. Vážený pane Bednáři,
   velmi si cením Vašeho postoje k mému příspěvku.
   Ano, máte pravdu, snažím se své „řemeslo“ dělat poctivě a v maximální míře připravovat budoucí řidiče na jejich život za volantem.
   Ještě jednou děkuji za Vaši odpověď a těším se na setkání v Vámi.
   I Vám přeji mnoho úspěchů ve vaši přínosné práci.
   Petr Pokorný

  2. A ještě si dovolím takovou perličku.
   Probírali jsme se známým téma, kdy prý Ostravák přestává mít strach z vozidla, které se na něj zezadu lepí. Oba nás to zajímalo a tak se onen můj známý uvolil k takovému malému experimentu. Tak bezpečná rychlost je prý od 110 km/hod., to už za ním zůstal řidič v bezpečném odstupu. Oba s kolegou víme, že to bylo porušení pravidel, jelikož tento experiment provedl na komunikaci s nejvyšší dovolenou rychlostí 80 km/hod.
   S pozdravem P. Pokorný

 43. Dobrý den,
  již několik let pracuji jako instruktor jedné autoškoly v Ostravě.
  Ze všech stran se dnes člověk setkává s různými názory, jak předcházet nehodám na silnicích. Ať už je to ze strany Ministerstva, BESIPu, Policie ČR a dalších.
  Nikde jsem se ale nesetkal s tím hlavním, s návrhem na zvýšení prevence proti páchání přestupků. Velmi často se pohybujeme s žadatelem o ŘO po městě a tolik dopravních přestupků, co vidíme, je až neúnosné. A po celou tuto dobu nenarazíte na příslušníka Policie ČR. Obecní policii nemá cenu vůbec zmiňovat, ti umí tak akorát dát lístek za stěrač vozidla. Nedodržování dovolené rychlosti, stání v místech, kde je to výslovně zakázáno, průjezdy jednosměrkami v protisměru, troubení dokonce už i na vozidlo autoškoly, vybržďování, jízda bez směrových světel a mnoho jiných. Mnohdy dokonce kolem těchto hříšníků projíždějí vozidla Policie a ty to vůbec nezajímá. Není se pak čemu divit, kdy tento shon na silnicích doslova spláchne nové řidiče, kteří mnohdy vyjíždějí na samostatnou jízdu po získání ŘO s předsevzetím, že budou jezdit podle předpisů. Okolí jim to nedovolí. A jelikož nemají zkušenosti, snadno podlehnou dojmu, že ,kupříkladu,v místě s omezenou rychlostí, i když ji dodržují, se stávají brzdou pro ty ostatní, kteří se na ně doslova lepí a nutí je zrychlit, na STOPCe že zastavením omezují plynulost dopravy, nebo zastaví před přechodem pro chodce a vozidlo ve vedlejším pruhu málem smete přecházejícího chodce, atd. Stejně tak „platná“ jako Obecní policie je i organizace BESIP. Ti jen shánějí statistiky, vytvářejí tabulky, grafy a o skutečných problémech na cestách vědí jen velmi málo. U nás máme zástupce BESIPu, který sídlí na Krajském úřadě, ale že byl někdy viděn, jak monitoruje dopravu v provozu, jak analyzuje dopravní situace v terénu, jak vyhodnocuje práci těch, kteří se mají starat o dodržování předpisů, to jej neuvidíte. Můj názor je, že tento člověk je zde úplně zbytečný a jeho financování je vyhazováním financí z okna.
  S úctou Pokorný P.

  1. Dobrý den, pane Pokorný,

   osobně se věnuji autoškole už sedmým rokem a za svoji praxi mám také podobné zkušenosti, jako Vy. Teď mám na mysli především to, že okolí skutečně nedává novým řidičům moc šancí respektovat pravidla, která jsme do nich s velkým úsilím dostali. Smutné je, že dřív nebo později podlehnou a přidají se k většině, která různými způsoby zákony porušuje. Z Vašich slov cítím, že se snažíte provozovat autoškolu poctivě, děláte to srdcem a myslíte to vážně. To je myslím to nejdůležitější a nejlepší, co můžete udělat, abyste přispěl ke zlepšení situace. Budu moc rád, pokud se s Vámi potkám na našich cestách s projektem Nehodou to začíná, příští týden budeme v Orlové a během příštího školního roku budeme i v Ostravě a okolí.

   Děkuji a přeji mnoho úspěchů!

   Martin Bednář
   DEKRA CZ a.s.

 44. Dobrý den,

  dnes jste u nás měli v Chrudimi přednášku, za kterou jsme vám velmi vděčné, bylo to super! Tak moc děkujeme za dnešní dopoledne s vámi 🙂

  Schreiberová Evička (ze Zdrávky)

 45. Dobrý den,

  žáci naší školy se zúčastnili Vaší přednášky Nehodou to začíná v Uherském Hradišti. Ohlas zúčastněných byl velmi pozitivní. Budete-li tuto přednášku (nebo i jinou) pořádat i v příštím školním roce, rádi se opět zúčastníme.

  Děkuji za spolupráci.

  S přáním hezkého dne

  Ing. Růžena Borková
  zástupkyně ředitele školy
  Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město

 46. Dobrý den, chtěla bych ocenit dnešní přednášku o dopravních nehodách. Myslím, že jsme se dozvěděli spoustu užitečných věcí a že nám to určitě pomůže v začátcích za volantem.

 47. Dobrý den, pane Bednáři,

  chtěla jsem Vám a Vašim kolegům alespoň touto cestou moc poděkovat za preventivní program, který jste našim studentům zprostředkovali 10. 5. v kině Panorama v Kyjově. Mrzí mě, že jsem nemohla být ze zdravotních důvodů také u toho, protože jsem dostala informaci, že se setkal s velkým ohlasem a byl pro žáky velice zajímavý, přínosný a poučný!!!

  Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně zdaru v této důležité činnosti.

  Lenka Selucká
  Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, příspěvková organizace
  třída Komenského 549/23
  697 01 Kyjov

 48. Dobrý den pane Bednáři,
  prosím, měli byste v letošním roce prostor přijet udělat školení Nehodou to začíná do Otrokovic pro studenty gymnázia a střední průmyslové školy?

  Pokud ano, ráda bych školám co nejdříve nabídla možné termíny. Děkuji.

  S přátelským pozdravem

  Ing. Lenka Žemlová
  odbor dopravně-správní
  Městský úřad Otrokovice

  nám. 3. května 1340
  765 23 OTROKOVICE
  tel.: 577 680 458
  web: http://www.otrokovice.cz
  zemlova@muotrokovice.cz

  1. Vážená paní Žemlová,

   velice mě těší Váš zájem o preventivní projekt Nehodou to začíná. Jakmile budeme mít bližší informace o pokračování projektu, resp. nových termínech, budeme Vás informovat.

   Děkuji a přeji pěkný den.

   Martin Bednář

 49. Dobrý den,

  moc děkujeme za vaši besedu. Máme na ni jen ty nejlepší ohlasy.
  Budu moc ráda, pokud mi dáte vědět o nějaké další vaší akci, NEBO ZA ROK – NEHODOU TO ZAČÍNÁ.

  S pozdravem hezkého dne
  Jelínková Soňa

 50. V úterý 28. června ráno se několik gympláků sešlo před kinem. Na programu byl vzdělávají projekt zaměřený na (začínající) řidiče. Výřečný moderátor Jirka Doležal nás postupně seznámil s odborníky či situacemi, které by nás na silnici mohly potkat. Programu se na pódiu dokonce zúčastnili i někteří z našich řad – jak studenti, tak učitelé.

  „Nehodou to začíná“ nám všem připomnělo základní pravidla i přineslo řadu nových poznatků informací. Proto děkujeme společnosti Dekra za příjemně a poučně strávené dopoledne!

 51. Vážený pane Bednáři,

  moc děkujeme za realizaci přednášky Nehodou to začíná v Otrokovicích.
  Dle mého názoru i ohlasů dalších účastníků jste byli všichni úžasní. Školení je maximálně zajímavé, interaktivní a zábavné, a díky této formě určitě každému utkví velké množství informací.

  Pokud budete pokračovat v projektu i příští rok, zkusili bychom se opět připojit se studenty středních škol.

  Děkuji za spolupráci a přeji příjemný den.

  Ing. Lenka Žemlová
  odbor dopravně-správní
  Městský úřad Otrokovice

  nám. 3. května 1340
  765 23 OTROKOVICE
  tel.: 577 680 458

 52. Dobrý den, paní Ouředníčková,

  nejprve bych Vám chtěla moc poděkovat za možnost zúčastnit se semináře Nehodou to začíná, který proběhl minulý týden v Liberci. Kolegové, já, ale především studenti ocenili skvěle zorganizovaný program a nenásilnou formu přenosu informací, kterou bravurně zvládli moderátor i jeho hosté. Naši středoškoláci byli vtaženi zcela přirozeně do tématu o bezpečnosti v silničním provozu.

  Měla bych na Vás prosbu spojenou s tímto tématem. Naše škola organizuje pravidelně turistické kurzy, v rámci kterých se sjíždí voda a jezdí na kolech. Přemýšleli jsme s kolegy tělocvikáři, že by nebylo od věci studentům dát přes samotným kurzem nejen ponaučení o bezpečnosti (to vyplňují vždy a podepisují), ale i třeba nějaký testík či dotazník se znalostmi silničního provozu. Obracím se na Vás, zda něco podobného nemáte k dispozici.

  Děkuji za odpověď.


  Aneta Rozkovcová
  zástupkyně ředitele školy

  Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola
  Masarykova 3
  460 84 Liberec 1

 53. Vážený pane Bednáři,

  naše škola se zúčastnila preventivního programu Nehodou to začíná a byli jsme příjemně překvapeni, jak studenty zaujala. Kromě zajímavých informací nechyběla interaktivita, zapojení studentů do dění na pódiu, střídání vážných i vtipných pasáží. Ohlasy z řad studentů na podobné akce přitom nebývají pravidlem. Snad se díky ní budou chovat v silničním provozu trochu obezřetněji. Děkujeme!

  Petra Křížová
  Vyšší odborná škola a Střední škola, s.r.o.
  České Budějovice

  1. Děkujeme Vám za moc krásnou zpětnou vazbu, vážíme si Vaší spokojenosti. Budeme rádi, pokud se nám ozvete i v budoucnu, že máte o program zájem pro další studenty. I my věříme, že budou mít předané informace praktický dopad.
   Hezký den! Za tým NTZ, Martin Bednář

 54. Dobrý den,

  chtěl bych Vám poděkovat, jak za organizační přípravu, tak za samotný průběh besedy Nehodou to začíná.

  Určitě budeme rádi, když se k nám s tímto důležitým programem ještě dostanete.

  Vaše akce se mi moc líbila a vzhledem k tomu, že už jsem taky nějaký ten pátek aktivní řidič a pravda bez auta skoro neudělám krok, tak mne beseda donutila zamyslet se nad některými věcmi. Chválím i volbu moderátora, řekl bych, že celé akci dodává velmi dobré tempo.

  Jinak jsem se bavil s některými vyučujícími a ti hodnotili akci také velmi pozitivně, jen byly názory, že by mohla být ještě o něco údernější. Podstatné je ovšem, jak to působilo na žáky a když jsem se díval po sále, tak byli podstatně živější v částech, které byly vtipné a do kterých byli i zapojeni, než při těch vážnějších.

  Takže ještě jednou děkuji, budu se těšit na případnou další spolupráci a přeji mnoho úspěchů při další realizaci projektu.

  S pozdravem

  Ing. Marek Mikuš
  Koordinátor pro MA 21
  Svárov 1080, 755 24 Vsetín

 55. Dobrý den, pane Bednáři,

  děkuji za zaslané fotografie.
  Posílám odkaz na článek – http://spselitdobruska.cz/?p=12840, který jsme uveřejnili na našich webových stránkách.
  Ještě jednou děkujeme za zajímavý a přínosný pořad.
  Pokud jeho realizace bude dále probíhat, rádi se ho zúčastníme s dalšími žáky příští školní rok.

  Přeji hezký den a jsem s pozdravem,

  Ing. Miloslava Skalová
  odborné IT předměty
  administrátor webových stránek
  SPŠel.it Dobruška

 56. Dobrý den pane Bednáři.
  za účastníky vzdělávacího programu „ Nehodou to začíná „ ,kterého se zúčastnili studenti autooborů z České zemědělské akademie v Humpolci, bych Vám chtěl poděkovat.
  Vše proběhlo k naší maximální spokojenosti.
  Přeji Vám mnoho dalších úspěchů s vaším projektem.

  S pozdravem Martin Šenkýř
  ČZA Humpolec

 57. Paní Slováčková,
  děkujeme za umožnění účasti našich žáků na velmi pěkném a inspirativním pořadu Nehodou to začíná. Užásné by bylo, kdyby Váš pořad běžel v době před Večerníčkem a před večerními zprávami.
  Držím pěsti v další realizaci a třeba brzy nashledanou.

  Mgr. Petra Burešová
  odborná učitelka
  SŠZS Chrudim

 58. Krásný, poučný a zábavný pořad. Děkujeme, účastníci akce pořádané v Roudnici nad Labem.

 59. Dobrý den,
  absolvovali jsme program Nehodou to začíná v Plasích dne 6. 12. se všemi ročníky, pro které to bylo organizačně možné. Neuvažujete v r. 2017 o opakování uvedeného programu?
  Tento program byl žáky i učiteli přijat velmi pozitivně, byl výborně připravený, účinkující velmi vhodně dokázali žáky zapojit a zaujmout, náplň byla velmi přínosná pro tuto generaci. Programu se zúčastnilo v prvním termínu 147 a v druhém termínu 152 žáků.
  Děkujeme za poskytnutí tohoto představení.
  Ing. Miloslav Ouda
  ZŘ G a SOŠ Plasy

 60. Vážená paní Slováčková,

  slíbil jsem Vám, že zašlu informaci o ohlasech na Váš pořad Nehodou to začíná, který jsme navštívili v Dačicích 6. 10. Mám radost, že reakce studentů i kolegů byly vesměs pozitivní, oceňují snahu upozornit na rizika, která dnešní provoz v kombinaci s „moderním“ způsobem života přináší. To je cenné pro všechny řidiče a pro ty mladé dvojnásob. Jeden ze studentů naší školy zaznamenal svůj pohled na pořad včetně názorů svých spolužáků. Jeho článek najdete na školních webových stránkách http://www.gymn-dacice.cz, až budete mít čas, můžete se podívat.

  Dnes jsem měl pracovní jednání s panem starostou. Protože má v současné obě dcery na naší škole a shodou okolností na Vašem pořadu byly, ptal se mne, zda nevím, proč ho v posledních dvou týdnech napomínají při cestování autem, aby za jízdy nepřijímal telefonické hovory. Dříve prý to nedělaly. Tak jsem mu to vysvětlil a shodli jsme se na tom, že Váš pořad svůj úkol splnil.

  Ještě jednou Vám děkuji za realizaci pořadu v Dačicích, bylo pro nás velmi příjemné, že jsme nemuseli nikam cestovat a mohli se tak zúčastnit v daleko větším počtu. Přeji Vám hodně úspěchů a hodně pozorných posluchačů, kteří se v provozu pod vlivem získaných informací budou chovat zodpovědně.

  S pozdravem a přáním všeho dobrého,

  PaedDr. Aleš Morávek
  ředitel školy Gymnázium Dačice

 61. Dobrý den,
  děkujeme za opravdu přínosný pořad, který jsme zhlédli 7.10. 2016 v kině Hutník v Kladně.
  Líbil se nám pohotový projev moderátora, přítomnost dalších učinkujících i zapojení žáků do projektu.
  Žáci byli nejen aktivní, ale shodli se na tom, že program byl zábavný a dynamický.
  Předpokládám, že si podstatné informace z vašeho pořadu zapamatují.
  Uvítám další nabídku s realizací tohoto představení.

  S pozdravem, Petra Kutová
  SPŠ a VOŠ, Kladno

 62. Dobrý den, nenalezla jsem naší školu v nabídce při přihlášení. Jsme základní škola a chtěli jsme jít na program s žáky devátých ročníků.

  1. Dobrý den,
   tuto problematiku řeší paragraf 58 zákona č. 361/2000 Sb. Konkrétně takto:
   – Cyklista mladší 18 let je povinen za jízdy použít ochrannou přílbu schváleného typu podle
   zvláštního právního předpisu a mít ji nasazenou a řádně připevněnou na hlavě.
   – Cyklista je povinen za snížené viditelnosti mít za jízdy rozsvícen světlomet s bílým
   světlem svítícím dopředu2) a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným
   světlem červené barvy. Je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena, může cyklista použít
   náhradou za světlomet svítilnu bílé barvy s přerušovaným světlem.
   – K tomu připomínám vyhlášku č. 341/2014 Sb., která stanovuje technické požadavky na výbavu jízdních kol.
   Zákony i vyhlášky pohodlně ke shlédnutí na: http://www.zakonyprolidi.cz
   V případě dalších dotazů se prosím ozvěte.
   DEKRA CZ a.s.

 63. zdravíčko,
  já bych měla dotaz ohledně letních/zimních pneumatik, nikdy nevím, kdy je mám vyměnit? Nemáte nějakou radu? Děkuji Horká

  1. Dobrý den,
   povinnost vybavit vozidlo zimními pneu vychází ze zákona č. 361/2001 Sb. Platí zde období od 1. listopadu do 31. března. Je samozřejmě už jen na Vás, zda budete přesně respektovat toto období. Pokud byste řešila pojistnou událost po tomto období s letními nebo zimními pneumatikami, pojišťovna Vám není oprávněna krátit pojistné plnění. Čili z tohoto hlediska nemusíte mít strach. Pokud zimní pneumatiky tzv. dojedete v letním období, protože už nemají dostatečnou hloubku dezénu pro sezonu následující, není to problém, ale je třeba brát v potaz, že zimní pneu se může v létě více zahřívat a její chování nebude totožné, jako u letní pneu.
   Tým DEKRA CZ a.s.

 64. Dobry den, rad bych se zeptal jak je to s nutnosti noseni helmy na kolo a reflexnich prvku? Nedavno jsem zahledl clanek tykajiciho se tohoto tematu, ale neni mi to jasne. Dekuji za odpoved.

  1. Dobrý den,
   ano, realizace projektu je plánovaná po celé ČR a do Brna přijedeme vzhledem k počtu středních škol hned několikrát. Pravděpodobně to bude po velkých prázdninách 2016, ale i v následujícím roce 2017.
   DEKRA CZ a.s.