Rozhodnout se musíme hned

Neváhala ani minutu, vzdala boj o nejlepší umístění a šla soupeři zachránit život. Miroslava Plchová loni při otevřeném mezinárodním mistrovství republiky v extrémním závodě tříčlenných štafet předvedla mimořádné gesto, za které obdržela hlavní cenu fair play.

fairplay
Během pořadu Nehodou to začíná jsou účastníci vystaveni podobné situaci, kterou v článku prožívá Mirka. Rozhodnout se musela hned. Obětovat pořadí, zastavit, jít se podívat a jednat. Šlo o život. Za minutu by bylo na záchranu možná pozdě.

Účastníci našeho pořadu potřebují někdy pár vteřin, někdy nekonečné minuty. Mají to těžší, musí vystoupit z davu – z plného kinosálu svých vrstevníků. I Mirka mohla spoléhat na pořadatele. Nespoléhala, rozhodla se, zachránila život. Každý z nás může někdy v tom závodu, který denně svádíme v džungli dopravního provozu, klopýtnout. Pojedete-li kolem takového místa, obětujte své pořadí, zastavte a jděte se podívat. Lidský život často visí na vlásku vašeho rozhodnutí.

Tyto životně důležité ale i další praktické činnosti řeší odborníci z preventivního projektu Nehodou to začíná. Pokud jste se ještě nezúčastnili, tak neváhejte, tým putuje po celé České republice a účast všech škol je zdarma.

Článek převzat z internetových stránek Českého olympijského výboru:

http://czechteam.info/novinky/behem-extremniho-zavodu-zachranila-zivot-souperi-mimoradny-cin-fair-play-se-dockal-oceneni