Dva úspěšné roky za námi…

Dne 23. listopadu 2017 se uskutečnila poslední přednáška projektu Nehodou to začíná. Za dvouleté trvání realizační fáze projektu proběhlo 160 představení, které navštívilo 343 škol s celkem 32 286 účastníky. Počet účastníků přesáhl plánovaný počet 32 tisíc osob a průměrná návštěvnost jednoho pořadu byla zhruba 201 osob. Dle pozitivních ohlasů žáků, učitelů a zástupců měst projekt nabídl skutečně důležitá ponaučení a užitečné informace pro začínající či budoucí řidiče.  Cílem projektu, který byl financován z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, bylo přispět ke snižování počtu závažných dopravních nehod. Projekt klade důraz na slušné chování řidičů, vlastní bezpečnost, dodržování pravidel silničního provozu, seznamování s riziky užívání návykových látek a poskytování účinné první pomoci při autonehodě.

Obecenstva po celé České republice velmi dobře reagovala na jednotlivé scénky a dotazy. Nebylo tomu jinak ani na poslední přednášce v Benešově. Publikum se rozloučilo za bouřlivého potlesku s hlavními aktéry projektu: Martinem Bednářem, dopravním specialistou a manažerem celého projektu; Jiřím Doležalem, moderátorem; Ondřejem Rechnerem, dopravním specialistou; Ivanem Doudou, psychologem a drogovým expertem a se záchranáři Alanem Mejstříkem a Lukášem Tajčmanem.

mapa nehodoutozacina 2016-17
Pokud patříte k fanouškům bezpečné dopravy a případně i preventivního projektu Nehodou to začíná, tak asi znáte naši facebookovou stránku, kde prezentujeme fotky z představení, tematické příspěvky, dopravní kvízy a dokonce i soutěže pro řidiče. O poslední voucher na tzv. školu smyku budeme soutěžit již tento týden. Pokud Vás potká štěstí, můžete vyhrát velmi užitečný vánoční dárek. Adresa ZDE.

Děkujeme za Vaši přízeň!

Váš tým NTZ.