První etapa projektu je za námi, absolvovalo ji 3,5 tisíce studentů

Společnost DEKRA CZ a.s. se začátkem roku 2016 odstartovala preventivní projekt NEHODOU TO ZAČÍNÁ pro mladé a začínající řidiče motorových vozidel. Po přípravném období byla spuštěna první etapa realizace projektu, a to konkrétně od konce března do poloviny června 2016. Za tuto dobu jsme evidovali velice slušný zájem ze stran škol po celé České republice. To nás těší především z důvodu, že je projekt zcela nový. Věříme, že si projekt získá další zájemce a příznivce i v nadcházejících letech.

DSC00208
Za první etapu bylo realizováno celkem 19 představení. Z toho 9 představení s tématem vážných dopravních nehod při jízdě s motocyklem a 10 představení s dopravními nehodami při jízdě s automobilem. Navštívili jsme spoustu krásných měst a divadel, ale vyzkoušeli jsme i realizaci ve školní aule. Pokud totiž škola disponuje sálem s velkou kapacitou míst a potřebnou Dell Venue 11 Pro AC Adapter technikou, jsme schopni zrealizovat projekt přímo ve škole, což snižuje absenci studentů na standardní výuce a eliminuje problémy s dopravou. Po sečtení obsazenosti všech divadel, kin a sálů jsme na čísle 3 500 diváků. A to je slušný počet mladých a začínajících řidičů motorových vozidel, kteří se seznámili nejen s tím, co po dopravní nehodě následuje, ale hlavně s tím, jak dopravním nehodám nebo jejich tragických následkům předcházet.

DSC_0369
Nyní je před námi „období velkých prázdnin“, které využijeme ke zdokonalení provozních i obsahových bodů projektu NEHODOU TO ZAČÍNÁ. Chceme, abyste dostávali co nejpřesnější informace a příběhy z dopravních nehod, které se reálně staly. S těmi už bohužel nic nenaděláme, ale vezmeme si z nich to, co můžeme – ponaučení. A Vám všem ostatním přejeme, abyste si užili příjemné volno, teplé počasí a setkali se s námi od září živě na dalších představeních, nikoliv jako číslo vzadu za námi na plátně.

Váš realizační tým projektu NEHODOU TO ZAČÍNÁ